Jak przygotować nieruchomość

Autor: icm ród³o: Intercentrum

« Powrót

Zapewnienie bezpieczeństwa prawno-finansowego obsługi transakcji związanej z kupnem-sprzedażą nieruchomości to tylko jeden z aspektów rzetelnie przeprowadzonej usługi. Drugim nie mniej ważnym jest przygotowanie nieruchomości do sprzedaży w aspekcie rynkowym i marketingowym. Czyli nie tylko jej prezentacja i informacja poprzez system oferowania nieruchomości, Internet i prasę ale przede wszystkim jej przygotowanie do prezentacji potencjalnym nabywcom.

Obsługując dwie strony transakcji (niekoniecznie w odniesieniu do jednej transakcji) wiemy o oczekiwaniach klientów kupujących i potrafimy w odpowiedni sposób przygotować i zaprezentować nieruchomość. Nie oceniamy i nie krytykujemy! Doceniamy Państwa indywidualne podejście do domu czy mieszkania. Staramy się jednak sprzedać Państwa nieruchomość więc proponujemy jej przygotowanie w taki sposób aby znalazła zainteresowanie u jak najszerszej grupy odbiorców. W tym celu liczymy na Państwa współpracę. Ważne jest więc aby:

  • Zrobić pierwsze dobre wrażenie – przygotować teren wokół domu (trawnik, chodnik, rabatki), przygotować wejście do mieszkania (pozbyć się zbędnych rzeczy przed wejściem oraz za drzwiami).


  • Pokazać przestrzeń – ograniczyć ilość drobiazgów i bibelotów jeśli nawet dla Państwa są ozdobą (kupujący może jednak tego niedocenić), jeśli jest możliwość, pozbyć się zbędnego wyposażenia, usunąć pudła, suszarki na pranie itp. Mniejsza ilość elementów będzie powodowała wrażenie większej przestrzeni.


  • Pokazać porządek i dobry stan – postarajmy się usunąć wszelkiego rodzaju usterki (szczególnie te widoczne) nawet jeśli kupujący i tak planuje remont, dobry stan techniczny i schludny wygląd będzie bardziej przekonujący. Wysprzątajmy mieszkanie – skoro jest do sprzedaży to nie prezentujmy sypialni jakby ktoś właśnie wstał z łóżka, łazienki jakby ktoś właśnie brał prysznic a kuchni jak po obiedzie dla wieloosobowej rodziny. Zbudujmy wrażenie mieszkania do którego można się za chwilę wprowadzić.


  • Zaufać pośrednikowi – w kwestii tego co warto pokazać na zdjęciach i jak przygotować pomieszczenie do zdjęcia, kiedy przyprowadzić kupujących (ważne aby w domu lub mieszkaniu nie było zbyt dużej ilości domowników), jak Państwa przygotować na spotkanie z potencjalnymi kupującymi.


Pracownicy Intercentrum przy Państwa nieocenionej współpracy podpowiedzą jak przygotować nieruchomość w sposób zwiększający jej szansę nie tylko na sprzedaż ale uzyskanie ceny spełniającej Państwa oczekiwania.

Dobre przygotowanie nieruchomości to możliwość nie tylko szybszej sprzedaży ale również uzyskania wyższej ceny ...


« Powrót

Dane teleadresowe

ul. Kraszewskiego 28; 87-100 Toruñ
tel./fax: (+48) 56-654.04.44, 56-654.09.99
infolinia gsm: (+48) 600 803.802 poczta@intercentrum.com.pl

ekspert nieruchomosci pfrn